MERAK EDİLENLER

Dudakların daha belirgin, parlak ve renkli görünmesi için yapılan bir işlemdir.Ortalama 2-3 yıl kalıcılığı olan dudak renklendirme günlük hayatı son derece kolaylaştıran bir işlemdir.

DUDAK RENKLENDİRME

Dudak rengi yaş ilerledikçe canlılığını yitirmeye özellikle 20’li yaşlardan itibaren dudaklar yavaş yavaş solmaya başlar. Dolgun ve belirgin hatlara sahip dudağı bulunan kişilerin daha geç karşılaştığı bu solma, ince ve dolgun olmayan dudaklı kişilerde daha hızlı ilerlemektedir. Yüz ifadesini de etkileyen dudak rengi, son dönemlerde dudak gençleştirme olarak da bilinen dudak renklendirme işlemiyle normal pigmentasyon rengine uyumlu hale getirilmektedir. Dudakların daha belirgin, parlak ve renkli görünmesini sağlayan dudak renklendirme; dudak kontürü, dudak içi ve dudağın tamamı olmak üzere 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Dudak ve yüz şekline göre yapılacak işlemin şekillendirildiği kalıcı dudak makyajı için uzmanımızdan destek ve bilgi alınmalıdır.

NASIL YAPILIR?

Kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılan dudak renklendirme işlemi uzmanımız tarafından, tedavi uygulanacak kişinin dudak biçimi ve renginin analiz edilmesi ve uygulanacak yöntemin belirlenmesiyle başlar. İnce dudaklı kişiler genellikle kalıcı dudak kontürü yöntemini tercih etmektedir. Bu yöntem dudak içi rengine uygun renkte yalnızca dudak çevresine uygulanmaktadır. Dudak kontürü sayesinde daha kalın ve dolgun bir efekt verir.

Dudaklarının daha parlak ve dolgun bir efekt isteyenler, dudak içi renklendirme yöntemini tercih etmektedir. Dudak içi renklendirmede dudakların çevre hattı dışına çıkmadan renklendirme yapılmaktadır. Bu işlemde tedavi uygulanan
kişi istediği rengi seçebilir. Uygulanan bir diğer yöntem ise tam dudak renklendirme işlemidir. Bu yöntemde dudak çevresi ve dudak içine uygulanan kalıcı dudak renklendirme işlemi sayesinde dudak hattı çizimi yapılır ve dudak renklendirilir.

Bu sayede daha büyük, parlak ve genç bir efekte sahip dudaklara sahip olunmaktadır. Doğal görünümlü ve parlak dudaklara sahip olmak için yapılan bir diğer işlem de gölgeli dudak renklendirme uygulamasıdır. Bu yöntemde dudağa farklı tonlarda birkaç renk uygulanarak ışıltı verilmektedir. Işıltı sayesinde dudaklar daha dolgun bir efekte sahip olur.Ayrıca ruj yerine dudak renklendirmeyi tercih edenler için en ideal yöntemdir.

Uygulanacak yöntem belirlendikten sonra dudak renklendirme uzmanımız doğal dudak rengini belirlemektedir. Uygulama tipine göre tedavinin uygulanacağı kişi, yüzüne yakışan farklı renkler arasından da tercih yapılabilir. Uzmanımızla ile birlikte doğal dudak rengi mi yoksa yüzüne gittiğini düşündüğü farklı bir rengi mi tercih edileceğine karar verilmelidir.

Dudak renklendirme pigmentleri belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır. Önce dudak bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlem esnasında acı duyulmayacaktır. Sonrasında ise dünyanın en kaliteli boyası olan BEAUTY ANGELS pigmentleri ile dudak yapısına ve şekline göre cildin 0.30.5 milimetre altına enjekte edilecektir. Dudak renklendirmek için tüm kalıcı makyaj yöntemlerinde kullanıldığı gibi özel iğneler kullanılmaktadır. Dudak renklendirme uygulaması genellikle 2 saatte tamamlanmaktadır ancak uygulama yapılan kişinin işleme verdiği reaksiyona göre bu süre uzayabilir veya kısabilir.

NE KADAR KALICI?

Dudak renklendirme uygulamasının ne kadar kalıcı olduğu da merak edilen önemli konulardan biridir. Kalıcı makyaj uygulamalarının tamamında olduğu gibi dudak renklendirme işleminin de kalıcılığı, ömür boyu değildir. Bu nedenle kalıcı dövme uygulamalarıyla kıyaslanması mümkün değildir. Dudak renklendirmede boya pigmentleri cildin üst tabakasına yerleştirildiği için ortalama 23 yıl kalıcı olabilmektedir. Bu süre dudak bakımına ve cilt tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

RUJ YERİNE GEÇER Mİ?

Dudak renklendirme yaptıranlar tarafından “Dudak renklendirme işlemi sonrası ruj kullanmama gerek var mı?” sorusunun cevabı da çok merak edilmektedir. Uygulama sonrasında, özellikle gölgeli dudak renklendirme işlemi sonrasında oldukça renkli ve parlak dudaklara sahip olunmaktadır. Bu sayede makyajı tamamlamak için ruj sürmeye gerek kalmayacaktır. İşlemi cildine yakışan renkte yaptıran kadınlar için ruj yerine geçtiğini söylemek mümkündür. Doğal dudak renginde işlem yaptıran kişilerde de doğal bir ruj etkisi yaratacak işlem, kadınlar için makyaj yapmayı oldukça kolaylaştırmaktadır.

İŞLEM SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Dudak renklendirme işlemi kısa bir uygulama olsa da sonrasında bakımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Dudak renklendirme sonrası ilk 12 saat içerisinde dudaklarda hassasiyet, şişlik ve kızarıklık olması normaldir. Bu belirtiler ilerleyen saatlerde azalmalıdır. Şayet azalmazsa mutlaka uzman ile görüşülmelidir. İlk 24 saat içerisinde dudaklara su değdirilmemesi ve yenilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem gören dudaklara yiyecek değdirilmemesi gerekmektedir. Bu süre zarfında herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşılırsa mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir.

Dudak renklendirme sonrası bakım için uzmanımız dudak bakım kremi kullanmayı önerebilir. Belirttiği kullanma talimatları doğrultusunda bakım kremi mutlaka kullanılmalıdır. Kalıcı dudak renklendirme sonrası belli bir süre ruj kullanılmamalıdır. Şayet ruj kullanmak istenilirse güvenilir ve kaliteli bir makyaj
markası tercih edilmelidir. İşlem sonrasında ortalama 34 hafta sonra tekrar uzmanımıza muayene olunmalıdır. Dudakların durumu, boyanın ciltle uyumu ve deri altının pigmentlere verdiği tepki kontrol edilmelidir.

İlgili her konuda merak ettiklerinizi sorabilir, eğitimler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM