MERAK EDİLENLER

Kaşların daha gür ve dolgun görünmesini sağlayan ve flu bir görüntüyle yoğunluk veren kaş pudralama işlemi yaklaşık 2 yıl kalıcılığa sahiptir.Microblading görüntüsünden uzak bir işlem olan Pudralama yöntemi doğru yapılan tekniklerle aynı doğallığı sağlamaktadır.Ayrıca bir diğer avantajı ise kişinin isteği doğrultusunda eğer tercih edilirse daha çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

KAŞ PUDRALAMA TEKNİĞİ NEDİR?

Kaş pudralama, seyrekleşen kaşlarda oluşan boşlukları doldurarak kaşları olması gereken formuna getirip, doğal ve gür kaş görüntüsü elde etmeyi sağlayan kalıcı makyaj yöntemlerinden biridir. Kaş pudralamada amaç; kişinin yüz şekline uygun, dolgun ve gür kaş efekti vermektir. Sürekli kaşlarını far ile boyayarak dolduranların özellikle tercih edeceği pudralama kaş yöntemi,BEAUTY ANGELS pigmentlerinin cildin üst tabakası olan epidermise yerleştirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Boyayla yapılan efekt verme işleminde oluşan flu görüntü, doğal bir kaş görüntüsü elde etmeyi sağlamaktadır. Kıl tekniği gibi dolgunluk veren yöntem 2 yıl kalıcılığa sahiptir.

NASIL UYGULANIR?

Pudralama tekniği uygulamasına başlamadan önce kişinin yüz ve göz şekline göre kaş tasarımı yapılır. Tasarım işleminden sonra cilt tipi ve kullanılacak pigment rengi belirlenir. Pigment rengi, kişinin kaş rengiyle aynı tonda tercih edilir. Kaş ve göz çevresi temizlenip anestezi kremi sürüldükten sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama, pudralama kaş tekniğine özel boya ve iğneler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kullanılan steril iğneler, uygulanan kişiye özel kullanılmaktadır.
Sık iğneleme olarak adlandırılan yöntemleBEAUTY ANGELS pigmentleri, çok derine inmeden derinin üst tabakasına işlenmektedir. İşlem ortalama 12 saat sürmektedir. İşlem sırasında kişi acı hissetmez.

KİMLERE UYGULANIR?

Pudralama kaş tekniği her yaş grubundan insana uygulanabilir. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar bu işlemi tercih etmelidir. Bu tedavi yöntemini, yaşlanma sebebiyle kaş bölgesindeki kıllarda zayıflama olan kişiler de tercih edebilir. Seyrek kaşlara sahip kişiler, aralardaki boşlukları doldurmak için yaptırabilir. Herhangi bir sorun olmasa bile kaşları daha dolgun ve dikkat çekici olmasını isteyen kişiler, tamamen estetik kaygılarla da işlemi yaptırabilir.Ayrıca Microblading doğallığından uzak daha belirgin ve çekici bir görüntüye sahip olmak isterseniz tek tercihiniz Pudralama yöntemi olmalıdır.

İŞLEM SONRASI BAKIM

Kaş pudralama işlemi yapıldıktan sonra bir hafta iyileşme süresi bulunmaktadır. Kaş pudralama yaptıranlar, işlemden 30 dakika sonra kaşları içme suyuyla nemlendirilmiş bir pamuk kullanarak nazikçe temizlemelidir. Pamuk üzerinde boya pigmenti kalmayana dek temizlemeye devam edilmelidir. Böylece istenmeyen yara oluşumu önlenmiş olacaktır. Temizleme işleminden sonra cilt tipine ve kişinin alışkanlıklara göre önerilen nemlendirici krem kullanılmalıdır. Temizleme ve kremleme işlemi bir hafta boyunca günde 35 kez tekrarlanmalıdır. İlk bir hafta dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da yüz yıkarken veya duş alırken kaşların kuru kalmasıdır. Bunun yanında kullanılan nemlendirici dışında hiçbir krem kullanılmamalı ve makyaj yapılmamalıdır. Aşırı terlemeye sebep olacak egzersiz, sauna ve yüz masajı yapılmamalıdır. Pudralama kaş tekniği yaptıranlar, bir hafta sonunda kaşları suyla temizlenme işlemini bırakabilir. Ancak nemlendirici sürmeye devam edilmelidir. İlk 30 gün içerisinde güneşlenme, solaryum, lazer gibi işlemlerden uzak durulmalıdır.

İlgili her konuda merak ettiklerinizi sorabilir, eğitimler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM