MERAK EDİLENLER

Kalıcı eyeliner veya dipliner yaptırarak her güne kusursuz bir göz makyajıyla uyanabilirsiniz. Bakışların daha etkili olmasını sağlayan kalıcı eyeliner dipliner işlemiyle uzun süren canlı ve bakımlı gözlere sahip olursunuz.

KALICI EYELİNER VE DİPLİNER NEDİR?

Kusursuz bir eyeliner çizgisi çizmek herkesin başarabileceği bir işlem değildir. Zahmetli olduğu kadar çehreyi değiştiren şık bir hamledir. Dikkatli yapılmadığında ise tüm makyajı kötü gösterebilecek kadar da etkilidir. Her gün eyeliner tazelemek ya da simetrik şekilde uygulamak pek mümkün olmayabilir. Mükemmel görünüme ulaşmak ve bunun için uzun uğraşlar vermek istemeyenler için kalıcı eyeliner veya kalıcı dipliner en ideal çözümdür. Göz kapağı üzerine kuyruklu veya kuyruksuz çizgi şekilde yapılan kalıcı makyajın bir türü olan Kalıcı Eyeliner özel Kalıcı dövme uygulamalarının aksine kalıcılığı daha kısa süren eyeliner kalıcı makyaj tekniği biraz daha farklıdır.

Göz kapağının hassas bir bölge olmasından dolayı kullanılan kalıcı eyeliner boyası ve ekipmanlar tamamen bu işleme özeldir. Eyeliner işleminde kullandığımız dünyanın en iyi boyası olan BEAUTY ANGELS pigmentleri zararsız ve doğal boyalardır. Merkezimizde dipliner kalıcı makyaj için de aynı boya ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

NASIL YAPILIR?

Kalıcı eyeliner yapımı öncelikle istenilen şekil belirlenerek başlamaktadır. Model seçildikten sonra işlem öncesi referans çizgilerle eyeliner modeli göz kapağı üzerine çizilir.Çizimi uygulanacak kişi beğenirse gözkapağı anestezik krem ile uyuşturularak işleme başlanmaktadır.Bu sayede kalıcı eyeliner işlemi sırasında acı hissedilmez. İşlem sırasında kalıcı eyeliner cihazı ve kalıcı eyeliner boyası kullanılmaktadır. Pigmentler referans çizgilerin bulunduğu kısma işlenmektedir. Kalıcı eyeliner süresi 1 ila 1.5 arasında değişmektedir. Cilt tipi ve istenen model sürenin uzayıp ya da kısalmasına etki etmektedir.

Kalıcı dipliner uygulaması da eyeliner uygulaması ile hemen hemen aynıdır. Kirpik diplerine istenilen kalınlığa ve kişinin tercihine göre çizim yapılır.Uygulama yapılacak kişi çizimi onayladığı takdirde eyeliner işlemindeki gibi anestezik kremle
uygulanacak bölge uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Dipliner uygulaması ortalama 30 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir.

AVANTAJLARI NELERDİR?

Kalıcı makyaj eyeliner ve kalıcı makyaj dipliner yaptırmanın sağladığı avantajların başında makyaj yaparken büyük uğraş verilen eyeliner işlemini yaklaşık 2 yıl boyunca yapmayacak olmaktır. Makyaj yapmasanız dahi yüzünüzün her zaman güzel ve çekici görünmesini sağlamaktadır.

Uzman tarafından yapılan eyeliner kalıcı makyaj ve dipliner kalıcı makyaj, çok daha doğru olacak ve bakımlı görünmeyi sağlayacaktır. Sürekli makyaj tazeleme ve eyeliner çizgilerini belirginleştirme işleminden kurtulanacak, makyajın dağılması gibi bir sorunla karşılaşılmayacaktır. Yoğun tempoya sahip olanların günlük makyaj yapma süresi kısalacaktır.

İŞLEM SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Kalıcı eyeliner sonrası bakım oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan 24 saat sonra dikkatli olunmalıdır. Gözlere su değdirilmemelidir. Uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım yapılmaya devam edilmelidir. Gözlerde hafif şişlik veya morluk olması beklenen bir durumdur. Bu tarz yan etkiler aşırı olduğunda mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir. Kalıcı eyeliner yaptıranlar, işlemden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret ederek rötuş veya düzenleme gerekli mi değil mi diye kontrol
ettirilmelidir. Kalıcı eyeliner ortalama 1,5 3 yıl arasında kalıcılığa sahiptir ancak bu, cilt tipine ve bakım yapılmasına göre değişkenlik gösterebilir. Kalıcı dipliner sonrası bakım da uygulama benzerliği bulunan eyeliner ile aynıdır. Gözlere su değdirilmemeli ve uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım ihmal edilmemelidir. Kalıcı dipliner yaptıranlar da işlem tarihinden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret edip gerekli rötuşların yapılmasını sağlamalıdır. Dipliner da ortalama 1,5 – 3 yıllık kalıcılığa sahiptir. Bu süre cilt tipine ve yapılan bakıma göre değişkenlik göstermektedir.

İlgili her konuda merak ettiklerinizi sorabilir, eğitimler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM