MİCROBLADİNG NEDİR?

Microblading kaş kontürü uygulaması doğru uygulandığı takdirde ennaturel kaş kontürü olarak kabul edilir.Öncelikle kişinin göz veyüz şekline göre kaş tasarımının nasıl olacağına karar verilir kişinincilt tipi kıl rengi ve ten rengi yardımıyla kullanılacak pigmentinrengi de belirlenir.Sonrasında kaş kontürü işleminin uygulanır.Uygulama esnasında özel microblading kalemi ve microblading pigmentikullanılmaktadır. Kalemin ucunda steril tek kullanımlık iğnelerbulunmaktadır. Bu iğneler vasıtasıyla boya pigmentleri derinin üsttabakasına işlenmektedir.Bu işlemde doğal görünümün kaybolmaması içinkıl yönünü hedef alarak tek tek çizgiler yapılmaktatır ve boya çok derineinmeden ilk katmana işlenmektedir.İşlem bittikten 4-6 haftasonra kontrol yapılmalıdır.Microblading işlemi sonrası bakım ve önerilere uyulduğu takdirdeişlemden elde edilecek fayda maksimum seviyede olacaktır. Ancakişlemin en başında doğru bir uygulamanın yapılması da oldukça önemlidir.

KİMLERE UYGULANIR?

Microblading, kaş kontür işlemi günümüzde her yaş grubundan insanauygulanmaktadır. Özellikle yaşa bağlı olarak kıl ve saçlardazayıflama yaşayan kişiler için bu tekniğin uygulanması dahayerinde olacaktır. Herhangi bir sorun olmasa bile tamamen estetikkaygılarla da işlem yapılabilir. Ancak işlem yaptırmadan önce herne kadar organik boyalar kullanılsa da boya içeriğindeki maddelerekişinin alerjisinin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kullanılanboyalar hassas cilde sahip olan kişilerde alerjiye sebebiyet verebilir.Bunun dışında herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle tedavi görenler,hamileler, bebek emzirenlere microblading işlemi yaptırmakönerilmemektedir. Hormonların dengesiz olduğu süreçler işlemyapılmaması daha uygun olacaktır.

AVANTAJLARI NELERDİR?

Zayıf, güçsüz kaş tipine sahip olan ve uygulama yapılacak bölgede günlük hayatını rahatsız edecek bir görüntü var ise kişilerin kaşlarınazarar vermeden daha dolgun bir görüntü sağlar.Dünyanın en kaliteli boyası olarak bilinen BEAUTY ANGELS pigmentleri ile yapılan işlemlerdeextra daha çok avantajınız olacaktır bunların ilk sıralamasında sonrasında asla pigment değişikliği yaşanmaz.Pigmentler dövme işleminde olduğugibi derinin alt tabakasına yapılmaz ve zamanla naturel haliyle kendiliğinden akar.Makyaj gereksinimlerini azaltır ve uzun süre işlem yapmadangüçlü ve belirgin kaşlara sahip olmayı sağlar.Psikolojik açıdan kişilerin kendisini iyi hissetmesini sağlarken estetik açıdan daha uyumlu bir görünüm elde edilmesini sağlar.Kalıcı kaş işlemi olarak bilinse de ortalama 1-2 yıl kalıcılığı olan microblading, ilerleyen yıllarda form değişikliği isteyenlere bu fırsatı sunar.İşlem esnasında lokal anestezi uygulanır. Bu sayede acı hissetmezsini ortalama 1-2 saat süren işlem sonunda günlük yaşama dönülebilir.Microblading sonrası kaş bakımı daha kolay hale gelir.

İŞLEM SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Microblading işlemi yapıldıktan sonra 1 hafta gibi bir iyileşme süresi bulunmaktadır ve bu süreçte oldukça dikkatli olunması gerekir.Öncelikle ilk 48 saatte kaşlara dokunulmamalı ve suyla temas ettirmemeye özen gösterilmeli.Microblading sonrası kabuklanma beklenilen bir durum değildir, incecik bir iyileşme zarı meydana gelebilir. İşlem uygulandıktan sonra birhafta boyunca sonrası bakım kremi kullanılır.İşlem sonrası 10 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır, buharlı ve uzun duşlardan kaçınılmalı ve yüzülmemeli.İşlem sonrası kabuklanma etkisini azaltmak için nemlendirici krem kullanılması gerekebilir. Bunun için genellikle vazelin önerilmektedirancak microblading sonrası vazelin kullanıp kullanılmaması gerektiği, uygulama yapılan uzmana mutlaka danışılmalıdır.Hassas ciltlerde extra güneş kremi de tavsiye ettiğimiz olur fakat Microblading işlem sonrasında mutlaka uzmanınızın size önerdiği tavsiyeleri uygulamanız çok önemlidir işlem kalitesini etkilemektedir.

İlgili her konuda merak ettiklerinizi sorabilir, eğitimler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM